Wiadomości z rynku

poniedziałek
11 listopada 2024

Rampa mobilna zamiast doków i ekip

Transport i logistyka
18.01.2013 00:00:00
Wszędzie tam, gdzie właściciel firmy potrzebuje rozładować i załadować towar (z magazynu, czy z naczepy), potrzeba dużo czasu i ludzi, by wykonać to szybko i sprawnie. Zazwyczaj rozwiązania są dwa: albo trzeba zaangażować kilku pracowników, albo zainwestować w budowę doków rozładunkowych. Istnieje jednak inne rozwiązanie, które znacznie usprawnia te prace.
Urządzeniem, które może pomóc wielu właścicielom firm transportowych, logistycznych, magazynów, czy przedsiębiorstw produkcyjnych jest mobilna rampa przeładunkowa, wprowadzona na rynek przez firmę Zasław.
Czym jest rampa mobilna?
To rodzaj specjalnego najazdu, który umożliwia wjazd wózka widłowego na naczepę/platformę bezpośrednio z poziomu placu rozładunkowego.
Rampa może być przestawiana w dowolne miejsce, a do jej transportu używa się wózka widłowego. Rampy są wykonywane z wysokogatunkowej stali i pokryte antypoślizgową siatką zabezpieczającą. Cała konstrukcja podlega procesowi podwójnego śrutowania, a następnie lakierowania. Produkowana w ten sposób konstrukcja jest odporna na odkształcenia i gwarantuje dużą stabilność.
Ma być bezpiecznie i wygodnie
Wytrzymałość i stabilność rampy wynika ze stalowej, mocnej konstrukcji. Bezpieczeństwo gwarantuje antypoślizgowa siatka wypełniająca stalowe profile oraz zabezpieczenia na najazdach, czy układ zabezpieczający rampę przed przesuwaniem (łańcuchy z hakami zaczepowymi oraz zamki do naciągu łańcucha). Układ hydrauliczny wyposażony w siłowniki hydrauliczne i pompę hydrauliczną ze zbiornikiem, zapewnia ustawienie rampy w odpowiedniej wysokości pracy i daje dużo elastyczności. Ręczna obsługa wysokości platformy oznacza łatwość i płynność użycia. Łatwe manewrowanie rampą to zasługa układu jezdnego czyli wózka z kołami oraz uchwytów do mocowania wideł wózka.
Co można zyskać
Mobilność rampy oznacza, że użytkownik nie jest ograniczony co do miejsca rozładunku lub załadunku. Jak zapewnia producent, obsługa rampy jest prosta. Kierowca może za pomocą wózka widłowego oraz uchwytu zamontowanego na rampie łatwo zmienić położenie platformy. Ręczna pompa hydrauliczna umożliwia dopasowanie poziomu rampy do doku/naczepy bez wysiłku. Dzięki temu można mieć pewność płynnego załadunku bez pojawiania się progów, czy różnic poziomów. Cały proces odbywa się szybko.
Zadbano o bezpieczeństwo użytkowania tego urządzenia, stosując system zabezpieczeń (rampy spełniają wymogi Dyrektywy Maszynowej). Według producenta używanie rampy mobilnej znacznie oszczędza czas rozładunku/załadunku i w dużym stopniu zmniejsza nakłady pracy. Kierowca wózka widłowego może samodzielnie wykonać rozładunek/załadunek towaru. Zakładając, że rampa mobilna pozwala na wykonanie pracy bez dodatkowych 1-2 osób, koszt jej zakupu ma się zwrócić po ok. 6-9 miesiącach.
Rampy mobilne Zasław występują w dwóch wariantach: R07 i R10 (nośność 7 i 10 ton) i o szerokości 2,0 oraz 2,5 m, w wykonaniu specjalnym do załadunku pojazdów.
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.